Używane przez nas techologie:

JAK I PRZED CZYM WARTO CHRONIĆ POWIERZCHNIE DREWNIANE

WILGOĆ
Wahania wilgotności oraz temperatury sprawiają, że drewno pęcznieje,a po wyschnięciu kurczy się,co może doprowadzić do pęknięć, które niszczą walory estetyczne drewna oraz osłabiają jego strukturę. Brak odpowiedniego zabezpieczenia sprzyja rozwojowi mikroorganizmów i grzybów, inicjując proces gnilny.
GRZYBY I SINIZNA
W warunkach wysokiej wilgotności rozwijają się bakterie. Szara pleśń sprawia, że drewno przybiera niebieskawy odcień, który może przenikać do jego wnętrza. Ciemne plamy pleśni pojawiają się na powierzchni. Grzyb gnilny niszczy drewno i sprawia, że po jakimś czasie wymaga ono wymiany.
OWADY
W znaczny sposób naruszają strukturę drewna, obniżając tym samym jego wartość techniczną. Poprzez drążenie tuneli i kanalików przecinają i osłabiają strukturę drewna, zmniejszając jego parametry wytrzymałościowe. Trwale uszkadzają drewno.
PROMIENIE UV
Niszczy ono warstwę wierzchnią drewna, które w rezultacie staje sie szare i wyschnięte, a chropowata powierzchnia łatwiej ulega zabrudzeniu i jest podatniejsza na wpływ wody. Promieniowanie UV może także niekorzystnie wpływać na trwałość koloru i powodować jego blaknięcie.
Polecamy sprawdzone przez nas produkty:

  • ALTAX Impregnat gruntujący do drewna
    Wysoce skuteczny impregnat stosowany przez nas jako środek zabezpieczający drewno przed degradacją biologiczna i jako podkład pod lazury, oleje, lakierobejce, woski. Jest wysoce skuteczny dzięki temu że maksymalnie penetruje drewno,jest bezbarwny i nie tworzy powłoki, a przy tym zabezpiecza drewno przed grzybami pleśniowymi, grzybami domowymi,sinizną oraz owadami.
  • TIKKURILA valtti color aqua
    Wodorozcieńczalny preparat do zewnętrznych powierzchni drewnianych na naturalnym oleju. Doskonale zabezpiecza przed działaniem czynników atmosferycznych, zwiększona ochrona przed destrukcyjnym promieniowaniem UV, trwały kolor. Szybki czas schnięcia2-3h, możliwość barwienia na atrakcyjne kolory. Polecamy stosować na drewno wystawione na słońce.

WAŻNE
Preparatów do impregnacji i barwienia drewna nie stosujemy w wilgotne dni !! Duże powierzchnie np. elewacje malujemy jednego dnia by uniknąć różnych odcieni.

Zapraszamy do działu KONTAKT gdzie można zadać wszelkie pytania za pomocą formularza kontaktowego.

Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego:

512 173 022